Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Bilden visar ett barn på en bro i skogen.

Miljö- och samhällsbyggnadsnämnd

Mötesdatum

Se miljönämndens kommande möten under Möteskalendern.

Kallelser och protokoll

Se innehållsförteckningar, sammandrag och protokoll från nämndens sammanträden på sidan Kallelser och protokoll.

Lars Jerdén

Lars Jerdén

Partitillhörighet
Socialdemokraterna
Epost
lars.jerden@falun.se
Tele (bost)
023-208 96
 

Uppdrag

  • Kommunfullmäktige (ledamot)
    [2018-11-20 - 2022-12-31]
  • Miljö- och Samhällsbyggnadsnämnden (ledamot)
    [2015-01-01 - 2018-12-31]

Tidigare uppdrag

(fr.o.m. 1999)
  • Kommunfullmäktige (ersättare)
    [2006-11-01 - 2009-09-29]
  • Kommunfullmäktige (ledamot)
    [2009-09-29 - 2010-10-31]
  • Kommunfullmäktige (ledamot)
    [2010-11-04 - 2014-10-14]
  • Kommunfullmäktige (ersättare)
    [2014-10-15 - 2016-01-08]
  • Kommunfullmäktige (ledamot)
    [2016-01-08 - 2018-10-14]
  • Omvårdnadsnämnden (ledamot)
    [2007-01-01 - 2010-12-31]
  • Omvårdnadsnämnden (ersättare)
    [2011-01-01 - 2014-12-31]

Kontakt

Du hittar uppgifter till nämndens sekreterare under sidans kontaktikon i verktygsfältet (ovanför sidbilden).

Sidan uppdaterad 2018-11-16