Lyssna på sidan Lyssna

Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Ett nybyggt hus i Falun

Myndighetsnämnd för bygg- och miljöfrågor

Mötesdatum

Se nämndens kommande möten under Möteskalendern.

Kallelser och protokoll

Se innehållsförteckningar, sammandrag och protokoll från nämndens sammanträden på sidan Kallelser och protokoll.

Lilian Sundström

Partitillhörighet
Socialdemokraterna
Epost
lilian.sundstrom@falun.se
Mobil (priv)
070-555 14 22
 

Uppdrag

  • Myndighetsnämnd för miljö- och byggfrågor (ersättare)
    [2019-01-02 - 2022-12-31]

Tidigare uppdrag

(fr.o.m. 1999)
  • Kommunfullmäktige (ersättare)
    [2011-07-01 - 2014-10-14]
  • Kommunfullmäktige (ersättare)
    [2018-01-01 - 2018-10-14]
  • Kopparstaden (ledamot)
    [2003-04-07 - 2007-03-31]
  • Kopparstaden AB (ledamot)
    [2007-04-01 - 2010-12-31]
  • Kopparstaden AB (ledamot)
    [2011-01-01 - 2014-12-31]
  • Myndighetsnämnd för miljö- och byggfrågor (ersättare)
    [2016-10-21 - 2018-12-31]
  • Skolnämnden (ersättare)
    [1999-01-01 - 2002-12-31]
  • Skolnämnden (ledamot)
    [1999-01-01 - 2002-12-31]
  • Skolnämnden (ledamot)
    [2003-01-01 - 2006-12-31]

Kontakt

Du hittar uppgifter till nämndens sekreterare under sidans kontaktikon i verktygsfältet (ovanför sidbilden).

Sidan uppdaterad 2019-03-18