Lyssna på sidan Lyssna

Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Ett nybyggt hus i Falun

Myndighetsnämnd för bygg- och miljöfrågor

Mötesdatum

Se nämndens kommande möten under Möteskalendern.

Kallelser och protokoll

Se innehållsförteckningar, sammandrag och protokoll från nämndens sammanträden på sidan Kallelser och protokoll.

Tore Karlsson

Partitillhörighet
Falupartiet
Tele (bost)
0225-573 38
 

Uppdrag

  • Kultur- och fritidsnämnden (ersättare)
    [2019-01-01 - 2022-12-31]
  • Myndighetsnämnd för miljö- och byggfrågor (ledamot)
    [2019-01-02 - 2022-12-31]

Tidigare uppdrag

(fr.o.m. 1999)
  • Kommunfullmäktige (ledamot)
    [2014-08-01 - 2014-10-15]
  • Kommunstyrelsens utvecklingsutskott (insynsplats)
    [2017-10-31 - 2018-11-12]
  • Byggnadsnämnden (ersättare)
    [2007-01-01 - 2010-12-31]
  • Falu Stadshus AB (ersättare)
    [2014-12-02 - 2015-12-31]
  • Falu Stadshus AB (ombud-ersättare)
    [2015-12-01 - 2016-12-31]
  • Kultur- och ungdomsnämnden (ledamot)
    [2011-01-01 - 2014-12-31]
  • Miljörådet (ledamot)
    [2017-05-02 - 2018-12-31]
  • Visit Södra Dalarna AB (ombud-ersättare)
    [2013-11-26 - 2014-12-01]
  • Visit Södra Dalarna AB (ombud)
    [2014-12-02 - 2015-12-31]
  • Visit Södra Dalarna AB (ombud)
    [2015-12-01 - 2016-12-31]

Kontakt

Du hittar uppgifter till nämndens sekreterare under sidans kontaktikon i verktygsfältet (ovanför sidbilden).

Sidan uppdaterad 2019-03-18