Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Personalen på näringslivskontoret.

Kontaktpersoner - näringslivskontoret

Hör gärna av dig till oss på näringslivskontoret. Svarar vi inte på telefon maila oss så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Kontaktpersoner näringslivskontoret

Portättbild på Linda.

Linda Norén fd Wallin, näringslivschef

Telefon: 023-868 88
E-post: linda.noren@falun.se

Är chef för det härliga gänget på avdelningen och engagerad i de flesta frågor som rör vårt näringslivsarbete.

Portättbild på Daniel.

Daniel Blomkvist, näringslivsutvecklare

Telefon: 023-864 89
E-post: daniel.blomkvist@falun.se

Arbetar med etableringsfrågor, driver utvecklingsprojekt och samordnar Företagslots.

Portättbild på Helena.

Helena Hansson, evenemangslots

Telefon: 023-820 38
E-post: helena.hansson@falun.se

Bereder och samordnar evenemangsrådet, kommunala arrangemang, och bokar företagsbesök.

Portättbild på Helena.

Hanna Wickström, landsbygdsutvecklare

Telefon: 023-839 87
E-post: hanna.wickstrom@falun.se

Samordnare landsbygdsfrågor, landsbygdsråd, intresseföreningar, kommundelsutveckling och projektlots.

Portättbild på Helena.

Jennie Fredriksson, näringslivsutvecklare

Telefon: 023-830 31
E-post: jennie.fredriksson@falun.se

Arbetar med etableringsfrågor, Företagslots, nyhetsbrev och är projektledare för Faluns företagarvecka.

Portättbild på Helena.

Hampus Olofsson, näringslivsutvecklare

Telefon: 023-826 82
E-post: hampus.olofsson@falun.se

Arbetar med besöksnäringsutveckling, Arena Runn, utveckling Lugnet.

Portättbild på Helena.

Hanne Kringstad fd. Stenback, projektledare, landsbygdsutvecklare

Telefon: 023-868 76
E-post: hanne.kringstad@falun.se

Föräldraledig.

Martina Nilsson, projektledare, landsbygdsutvecklare

Telefon: 023-824 24
E-post: martina.nilsson@falun.se

Projektledare för "Platsmarknadsföring Falu kommun".

Sidan uppdaterad 2021-07-27