Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Personalen på näringslivskontoret.

Kontaktpersoner - näringslivskontoret

Hör gärna av dig till oss på näringslivskontoret. Svarar vi inte på telefon maila oss så kontaktar vi dig så snart vi kan.

Kontaktpersoner näringslivskontoret

Portättbild på Linda.

Linda Wallin fd Norén, näringslivschef

Telefon: 023-868 88
E-post: linda.m.wallin@falun.se

Är chef för det härliga gänget på avdelningen och engagerad i de flesta frågor som rör vårt näringslivsarbete.

Portättbild på Daniel.

Daniel Blomkvist, näringslivsutvecklare

Telefon: 023-864 89
E-post: daniel.blomkvist@falun.se

Arbetar med etableringfrågor, driver utvecklingsprojekt, Företagslots och projektledare för Faluns företagarvecka.

Portättbild på Helena.

Helena Hansson, evenemangslots

Telefon: 023-820 38
E-post: helena.hansson@falun.se

Bereder och samordnar evenemangsrådet, kommunala arrangemang, och bokar företagsbesök.

Portättbild på Hanne.

Hanne Kringstad fd. Stenback, landsbygdsutvecklare

Telefon: 023-868 76
E-post: hanne.kringstad@falun.se

Samordnare landsbygdsfrågor, landsbygdsråd, intresseföreningar, kommundelsutveckling, projektlots och nyhetsbrev.

Portättbild på Caroline.

Caroline Haeffner, utbildningsmäklare

Telefon: 023-878 82
E-post: caroline.haeffner@falun.se

Erbjuder företag hjälp med kompetensförsörjning i samarbete med AIK och Arbetsförmedlingen.

Portättbild på Caroline.

Fredrik Timeus, boendekoordinator & inflyttarlots

Telefon: 023-879 62
E-post: fredrik.timeus@falun.se

Stöttar studenter i att hitta boende och guidar nya Falubor.

Portättbild på Joanna.

Joanna Stridh, landsbygdsutvecklare

Telefon: 023-826 76
E-post: joanna.stridh@falun.se

Tjänstledig.

Sidan uppdaterad 2018-09-18