Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till skolledning och annan personal. Välj personalkategori nedan.

Sari Peltokorpi

Rektor

Hotell och turismprogrammet, Hantverksprogrammet Frisör, Samhällsvetenskapsprogrammet, Restaurang- och livsmedelsprogrammet

sari.peltokorpi@falun.se

Lisa Färlin

Rektor

Barn- och fritidsprogrammet, Ekonomiprogrammet, Försäljning- och serviceprogrammet, Vård- och omsorgsprogrammet

lisa.farlin@falun.se

Elisabet Noremo

Biträdande rektor

Personalansvar för Restaurang- och livsmedelsprogrammet och Hotell- och turismprogrammet samt övrig personal. Lokalansvarig.

elisabet.noremo@falun.se

Solveig Blom

Skoladministratör

solveig.blom@falun.se

Tina Svens

Skoladministratör

tina.svens@falun.se

Katarina Andersen

Lärare

katarina.andersen@falun.se

Lena Andersson

Lärare

lena.b.andersson@falun.se

Svante Andersson

Lärare

svante.andersson@falun.se

Lena Andersson-Granath

Lärare

lena.andersson-granath@falun.se

Jonas Åsenius

Lärare

jonas.asenius@falun.se

Linn Ashcroft

Lärare

linn.ashcroft@falun.se

Kavitha Berge

Lärare

kavitha.berge@falun.se

Anton Berglind

Lärare

anton.berglind@falun.se

Sonia Bergström

Lärare

sonia.bergstrom@falun.se

Josefine Blomberg

Lärare

josefine.blomberg@falun.se

Maria Celin

Lärare

maria.celin@falun.se

Jenny Classon

Skolbibliotekarie

Jenny.classon@falun.se

Jaime Contreras

Lärare

jaime.contreras@falun.se

Malin Contreras-Tittonen

Lärare

malin.tittonen@falun.se

Eva Dahl

Elevsamordnare

eva.dahl@falun.se

Sara Ek

Lärare

sara.ek@falun.se

Anna Englund

Speciallärare

anna.englund@falun.se

Karolina Eriksson

Lärare

karolina.eriksson@falun.se

Tanja Ersson

Lärare

tanja.ersson@falun.se

Monica Fahlén

Lärare

monica.fahlen@falun.se

Ida Gulliks

Lärare

ida.gulliks@falun.se

Jenny Hagelin

Lärare

jenny.hagelin@falun.se

Elin Haglöf

Lärare

elin.haglof@falun.se

Maria Heed

Lärare

maria.a.heed@falun.se

Jonas Hellgren

Lärare

per.jonas.hellgren@falun.se

Björn Hemdal

Lärare

bjorn.hemdal@falun.se

Victoria Holden

Lärare

victoria.holden@falun.se

Steven Hunter-Lindqvist

Lärare

steven.hunter-lindqvist@falun.se

Terese Hurtig Löfgren

Lärare

terese.hurtig.lofgren@falun.se

Ulrika Jansson

Lärare

ulrika.jansson@falun.se

Anna Klingberg

Lärare

anna.klingberg@falun.se

Åsa Landpers

Lärare

asa.landpers@falun.se

Einar Larsson

Lärare

einar.larsson@falun.se

Silvia Liaño

Lärare

silvia.liano@falun.se

Helena Lindblad

Lärare

helena.lindblad@falun.se

Sophia Lindström

Lärare

sophia.lindstrom@falun.se

Peter Ljungberg

Lärare

peter.ljungberg@falun.se

Carolina Lund

Lärare

carolina.lund@falun.se

Fredrik Lundgren

Lärare

fredrik.lundgren@falun.se

Tobias Milstam

Lärare

tobias.milstam@falun.se

Jon Moberg

Lärare

jon.moberg@falun.se

Anna Mood

Lärare

anna.mood@falun.se

Hanna Myhlback

Lärare

hanna.myhlback@falun.se

Thomas Noi Nilsson

Lärare

thomas.noinilsson@falun.se

Anna Nordström

Lärare

anna.nordstrom@falun.se

Håkan Nordström

Lärare

hakan.nordstrom@falun.se

Emma Nyberg

Lärare

emma.a.nyberg@falun.se

Anna-Karin Öhgren

Specialpedagog

anna-karin.ohgren@falun.se

Jenny Öhgren

Lärare

jenny.ohgren@falun.se

Cinzia Rodella

Lärare

cinzia.rodella@falun.se

Veronica Rosenqvist

Lärare

veronica.rosenqvist@falun.se

Imer Sahiti

Lärare

imer.sahiti@falun.se

Laura Salonurmi

Lärare

laura.elisa.salonurmi@falun.se

Åsa Segerros

Speciallärare

asa.segerros@falun.se

Torbjörn Segersvahn

Lärare

torbjorn.segersvahn@falun.se

Eva Sjöberg

Lärare

eva.a.sjoberg@falun.se

Karin Sjöberg Mårshagen

Lärare

karin.sjoberg.marshagen@falun.se

Johannes Skog

Lärare

johannes.skog@falun.se

Brita Skoglund

Lärare

brita.skoglund@falun.se

Mattias Stenkvist

Lärare

mattias.stenkvist@falun.se

Josefine Stonsebro

Lärare

josefine.stonsebro@falun.se

Maria Storm

Lärare

maria.storm@falun.se

Jan Svärdhagen

Lärare

jan.svardhagen@falun.se

Christina Tjernström

Lärare

christina.tjernstrom@falun.se

Siv Torslund

Lärare

siv.torslund@falun.se

Sebastian Wass

Lärare

sebastian.wass@falun.se

Ove Wiberg

Lärare

ove.wiberg@falun.se

Daniel Zetterström

Lärare

daniel.a.zetterstrom@falun.se

Lovisa Ullgren

lovisa.ullgren@falun.se

Anna Olsson

anna.a.olsson@falun.se

Charlotta Hjelm- Lundgren

charlotta.hjelm.lundgren@falun.se

Joel Åkesson

joel.akesson@falun.se

 

Susanne Ahlqvist-Roth

Skolsköterska

susanne.ahlqvist-roth@falun.se

Telefonnummer 023-826 19

Katarina Norberg

Skolsköterska

katarina.norberg@falun.se

Telefonnummer 023-821 47

Rebecca Dicander

Skolsköterska

rebecca.dicander@falun.se

Jakob Enlöf

Kurator

jakob.enlof@falun.se

Telefonnummer 023-861 17

Grim Nohrstedt

Kurator

grim.nohrstedt@falun.se

Telefonnummer 023-868 74

Eva Dahl

Elevsamordnare

eva.dahl@falun.se

Anna-Karin Öhgren

Specialpedagog

anna-karin.ohgren@falun.se

Cina Byström

Ungdomskonsulent

cina.bystrom@falun.se

Maria Björk

Studie- och yrkesvägledare

maria.bjork@falun.se

Telefonnummer 023-869 19

Johanna Bäcklund

Studie- och yrkesvägledare

johanna.backlund@falun.se

Telefonnummer 023-822 67

Kafia Hajir Abdullahi

Värdinna

kafia.hajir.abdullahi@falun.se

Hussein Ahmed Hussein

Cafeteriabiträde

hussein.ahmed.hussein@falun.se

Ghada Alouch

Lärarassistent

ghada.alouch@falun.se

Hannes Larsson

Lärarassistent

hannes.larsson@falun.se

Martin Jonsson

Datatekniker /vaktmästare

martin.johansson@falun.se

Sidan uppdaterad 2023-08-17