Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till skolledning, elevhälsa, pedagoger och annan personal. Välj personalkategori nedan.

Annelie Pettersson

Rektor

Naturvetenskap- och Teknikprogrammet

annelie.a.pettersson@falun.se


Mikael Karlsson

Rektor

Bygg- och anläggning-, El- och energi-, och Fordons- och transportprogrammet

mikael.karlsson@falun.se


Mikael Söderberg

Rektor

Estetiska programmet och Lokal-, Nationell- och Riksidrottsutbildningarna

mikael.soderberg@falun.se


Per Eisen

Rektor
Introduktionsprogrammen
per.eisen@falun.se


Victor Kaustinen

Biträdande rektor

victor.kaustinen@falun.se

Erika Zakrisson

Administrativ chef

erika.zakrisson@falun.se


Johanna Molander

Skoladministratör

BA, EE, FT

johanna.molander@falun.se


Linnéa Zedigh

Receptionist

linnea.zedigh@falun.se


Linn Hansols

Skoladministratör

Föräldraledig

linn.hansols@falun.se


Siri Bohlin

Skoladministratör

ES, NA och Idrottsutbildningarna

siri.bohlin@falun.se


Therese Regnander

Skoladministratör

IM och TE

therese.regnander@falun.se

Alexander Grandin

Yrkeslärare

alexander.grandin@falun.se


Anders Biström

Förstelärare

anders.bistrom@falun.se


Anders Hanses

Lärare

anders.hanses@falun.se


Anders Hemström

Lärare

anders.hemstrom@falun.se


Andrew Taylor

Lärare

andrew.taylor@falun.se


Anna Isaksson

Lärare

anna.isaksson@falun.se


Anna Lindström

Lärare

anna.lindstrom@falun.se


Anna Kihlström

Lärare

anna.kihlstrom@falun.se


Anna Kåks

Lärare

anna.kaks@falun.se


Anna Persson

Förstelärare

anna.t.persson@falun.se


Annika Hale

Lärare

annika.hale@falun.se


Ann-Katrin Hildingsson

Lärare

ann-katrin.hildingsson@falun.se


Ann-Therese Nilsson

Lärare

ann-therese.nilsson@falun.se


Bevita Karlsdotter

Lärare

bevita.lindblom@falun.se


Björn Johansson

Lärare

bjorn.johansson@falun.se


Björn Sjöberg

Lärare

bjorn.sjoberg@falun.se


Björn Svensson

Lärare

bjorn.svensson@falun.se


Calle Frögård

Lärare

calle.frogard@falun.se


Camilla Granelid

Lärare

camilla.granelid@falun.se


Camille Brinkemar

Lärare

camille.brinkemar@falun.se


Catrin Persson

Lärare

catrin.persson@falun.se


Cecilia Proos

Lärare

cecilia.proos@falun.se


Cecilia Zedigh

Förstelärare

cecilia.zedigh@falun.se


Christer Ljungqvist

Lärare

christer.ljungqvist@falun.se


Dag Hellström

Lärare

dag.hellstrom@falun.se


Dan Hedmark

Lärare

dan.hedmark@falun.se


Daniel Eklind

Lärare

daniel.eklind@falun.se


Daniel Grundberg

Idrottsinstruktör

daniel.grundberg@falun.se


David Rosberg

Lärare

david.rosberg@falun.se


David Sjölund

Lärare

david.sjolund@falun.se


Drago Vuckovac

Lärare, Idrottsinstruktör

drago.vuckovac@falun.se


Elisabeth Gullarberg

Lärare

elisabeth.gullarberg@falun.se


Eliza Burzynska-Twardosz

Lärare

eliza.domicela.burzynska-twardosz@falun.se


Emil Österlund

Lärare

emil.osterlund@falun.se


Emma Johansson

Specialpedagog

emma.johansson@falun.se


Erik Groth

Lärare

erik.groth@falun.se


Erik Pihlgren

Lärare, Idrottsinstruktör

erik.pihlgren@falun.se


Erik Ståhlberg

Lärare

erik.stahlberg@falun.se


Erik Åberg

Lärare

erik.aberg@falun.se


Ernst Ernst

Yrkeslärare

ernst.ernst@falun.se


Fredrik Adolphson

Lärare

fredrik.adolphson@falun.se


Fredrik Nilsson

Försteärare

fredrik.nilsson@falun.se


Frida Lindberg

Lärare

frida.lindberg@falun.se


Glenn Bergsten

Lärare

glenn.bergsten@falun.se


Gunilla Niss-Jonsson

Lärare

gunilla.niss-jonsson@falun.se


Gunnar Kihlberg

Lärare

gunnar.kihlberg@falun.se


Helena Nyrén Lundqvist

Lärare

helena.lundqvist@falun.se


Helene Bengtsar

Förstelärare

helene.bengtsar@falun.se


Håkan Pålsson

Lärare

hakan.palsson@falun.se


Jan Olsson

Lärare

jan.m.olsson@falun.se


Jan-Erik Jons

Lärare

jan-erik.jons@falun.se


Janne Lampela

Lärare

janne.lampela@falun.se


Jeffrey Sparrow

Lärare

jeffrey.sparrow@falun.se


Jimmy Hammarström

Yrkeslärare

jimmy.hammarstrom@falun.se


Johan Liljeqvist

Lärare

johan.liljeqvist@falun.se


Jonas Brinkemar

Lärare

jonas.brinkemar@falun.se


Jonas Gezelius

Lärare

jonas.gezelius@falun.se


Jonas Godin

Lärare

jonas.godin@falun.se


Jonas Murman

Yrkeslärare

jonas.murman@falun.se


Joni Stam

Lärare

joni.stam@falun.se


Josefin Aronsson

Lärare

josefin.aronsson@falun.se


Jörgen Rantanen

Lärare

jorgen.rantanen@falun.se


Kaj Malmberg

Lärare

kaj.malmberg@falun.se


Karin Janson

Lärare

karin.janson@falun.se


Katarina Hoffsten-Sundkvist

Lärare

katarina.hoffsten@falun.se


Lars-Erik Larsson

Lärare

lars-erik.larsson@falun.se


Ludvig Åhlund

Lärare

ludvig.ahlund@falun.se


Malin Andersson

Lärare

malin.m.andersson@falun.se


Malin Contreras-Tittonen

Lärare

malin.tittonen@falun.se


Malin Iggsten

Lärare

malin.iggsten@falun.se


Margareta Nilsson Palm

Lärare

margareta.nilssonpalm@falun.se


Mari Hysing

Lärare

mari.hysing@falun.se


Maria Englund

Lärare

maria.englund@falun.se


Maria Lundin

Lärare

maria.lundin@falun.se


Martin Granström

Förstelärare

martin.granstrom@falun.se


Masoud Mahammid

Lärare

masoud.mahammid@falun.se


Mattias Holmberg

Lärare

mattias.holmberg@falun.se


Mattias Jons

Lärare, Idrottsinstruktör

mattias.jons@falun.se


Mattias Ohlson

Lärare

mattias.ohlson@falun.se


Mattias Solin

Lärare

mattias.solin@falun.se


Mia Hedberg

Lärare

mia.a.hedberg@falun.se


Michaela Berner

Lärare

michaela.berner@falun.se


Mikael Lundgren

Yrkeslärare

mikael.lundgren@falun.se


Mikael Persson

Lärare

mikael.a.persson@falun.se


Mimmi Öckerman

Lärare

mimmi.ockerman@falun.se


Monica Klaussén

Specialpedagog

monica.klaussen@falun.se


Måns Wangefelt

Lärare

mans.wangefelt@falun.se


Nina Sonefjord

Lärare

nina.sonefjord@falun.se


Ola Andersson

Lärare

ola.andersson@falun.se


Olof Nyberg

Lärare

olof.a.nyberg@falun.se


Oscar Mattsson

Lärare

oscar.mattsson@falun.se


Per Paulsrud

Lärare

per.paulsrud@falun.se


Per Roth

Förstelärare

per.roth@falun.se


Per Wilhelmsson

Lärare

per.wilhelmsson@falun.se


Pia Fjätvall

Förstelärare/Speciallärare

pia.fjatvall@falun.se


Pontus Dahllöf

Lärare

pontus.dahllof@falun.se


Pär Söderholm

Lärare

par.soderholm@falun.se


Pär Winther

Yrkeslärare

par.winther@falun.se


Sandra Pettersson

Lärare

sandra.pettersson@falun.se


Sarah Viker

Lärare

sarah.viker@falun.se


Shayan Heshmatian Dijvejin

Lärare

shayan.heshmatian.dijvejin@falun.se


Sofie Edquist

Förstelärare, Idrottsinstruktör

sofie.edquist@falun.se


Smilla Elfvén

Lärare

smilla.elfven@falun.se


Stefan Olsson

Idrottsinstruktör

stefan.olsson@falun.se


Susanne Groth

Resurspedagog

susanne.groth@falun.se


Svante Parsjö Tegnér

Lärare

svante.parsjo.tegner@falun.se


Thomas Bäckström

Lärare

thomas.backstrom@falun.se


Thomas Färlin

Lärare

thomas.farlin@falun.se


Tommy Tjernström

Förstelärare

tommy.tjernstrom@falun.se


Torbjörn Eriksson

Idrottsinstruktör

torbjorn.eriksson@falun.se


Ulf Wiberg

Lärare

ulf.wiberg@falun.se


Ulla Milstam

Lärare

ulla.milstam@falun.se


Ulrica Danevad

Förstelärare

ulrica.danevad@falun.se


Ulrik Mattisson

Lärare, Idrottsinstruktör

ulrikmattisson@falun.se


Ulrika Ström

Lärare

ulrika.stom@falun.se


Victoria Schelin

Lärare

victoria.schelin@falun.se


Ylva Hyltén Cavallius

Lärare

ylva.hylten-cavallius@falun.s

Seada Sacipovic

Skolsköterska

Bygg- och anläggningsprogrammet, Naturvetenskapsprogrammet, och Teknikprogrammet

seada.sacipovic@falun.se

Telefonnummer 023-82076


Ylva Blomfjord

Skolsköterska

Fordons-, El- och Introduktionsprogrammet

ylva.blomfjord@falun.se

Telefonnummer 023-86958

Rebecca Dicander

Skolsköterska

Estetiska programmet

rebecca.dicander@falun.se

Telefonnummer 023- 86374


Maria Ahlfors

Kurator

Bygg- och anläggningsprogrammet, El- och energiprogrammet, Estetiska programmet

maria.ahlfors@falun.se

Telefonnummer 023-821 74


Lena Birath

Lärare

Fordons- och transportprogrammet

lena.birath@falun.se

Telefonnummer 023-863 18


Elenor Hedman

Kurator

Naturvetenskapsprogrammet, Teknikprogrammet

elenor.hedman@falun.se

Telefonnummer 023-829 93


Josephine Lidehäll

Kurator

Introduktionsprogrammen

josephine.lidehall@falun.se

Telefonnummer 023-832 70


Cina Byström

Ungdomskonsulent

cina.bystrom@falun.se

Arne Löfgren

Studie- och yrkesvägledare

Fordons- och transportprogrammet, Naturvetenskapsprogrammet, Teknikprogrammet, Lugnetgymnasiet

arne.lofgren@falun.se


Maud Granström Bales

Studie- och yrkesvägledare

Introduktionsprogrammet, Lugnetgymnasiet

maud.granstrom.bales@falun.se


Sara Johansson

Studie- och yrkesvägledare

Bygg- och anläggningsprogrammet, El- och energiprogrammet, Estetiska programmet, Lugnetgymnasiet

sara.johansson@falun.se

Abdi Jama

Språkstödjare

abdi.daher.jama@falun.se


Anders Aronsson

IT-tekniker

anders.aronsson@falun.se


Anders Olof Klasson

Sjukgymnast

andersolof.klasson@falun.se


Andreas Bauducco

Idrottsinstruktör

andreas.bauducco@falun.se


Andrei Lamov

Idrottsinstruktör

andrei.lamov@falun.se


Anna-Lena Molander

Bibliotekarie

anna-lena.molander@falun.se


Elias Ullberg

Diversearbetare

elias.ullberg@falun.se


Esmaeil Riazat

Studiehandledare

esmaeil.riazat@falun.se


Eva Ottvall

Ungdomskonsulent

eva.ottvall@falun.se


Ingemar Berglinn

Vaktmästare/Tekniker

ingemar.berglinn@falun.se


Jacob Lundmark

Idrottsinstruktör

jacob.lundmark@falun.se


Johanna Åkerlund

Arbetsterapeut

johanna.akerlund@falun.se


Klara Myrén

Ungdomskonsulent

klara.myren@falun.se


Kerstin Wallin

Idrottsinstruktör

kerstin.wallin@falun.se


Li Rustas

Ungdomskonsulent

li.rustas@falun.se


Li Thorö

Elevassisten

li.thoro@falun.se


Magnus Lennholm

Ungdomskonsulent

magnus.lennholm@falun.se


Olavi Blomfjord

Idrottsinstruktör

olavi.blomfjord@falun.se


Sofia Mårshagen

Ungdomskonsulent

sofia.marshagen@falun.se


Staffan Jansson

Vaktmästare

staffan.jansson@falun.se


Sälan Larshans

Vaktmästare/Tekniker

sälan.larshans@falun.se


Torbjörn Eriksson

Idrottsinstruktör

torbjorn.eriksson@falun.se

Sidan uppdaterad 2023-08-14