Dela sidan på sociala medier

Kontaktinformation

Tjänstemän

Kommundirektör

Pernilla Wigren
Telefon: 023-822 01
e-post: pernilla.wigren@falun.se

Barn- och utbildningsförvaltningen

Johan Svedmark
Telefon: 023-825 20
E-post: johan.svedmark@falun.se

Kultur- och fritidsförvaltningen

David Bergman
Telefon: 023-824 72
E-post: david.bergman@falun.se

Miljö- och samhällsbyggnadsförvaltningen

Anna Tosteby
Chef för miljö- och samhällsförvaltningen
Telefon: 023-824 75
E-post: anna.tosteby@falun.se

Linda Wallin
Näringslivschef
E-post: linda.m.wallin@falun.se

Omvårdnadsförvaltningen

Kristina Bergenstråle
Telefon: 023-827 13
E-post: kristina.bergenstrale@falun.se

Arbetslivs- och socialförvaltningen

Ylva Renström
Telefon: 023- 827 94
E-post: ylva.renstrom@falun.se

Sektor Arbetsmarknad, integration och kompetens

Maria Jonsson
Telefon: 023-822 29
E-post: maria.jonsson@falun.se

Sektor Ledningsstöd

Personalkontoret

Helena Bergman
Telefon: 023-863 22
E-post: helena.bergman@falun.se

Ekonomikontoret

Sari Nilsson
Telefon: 023-868 60
E-post: sari.nilsson@falun.se

Kommunikationskontoret

Patrik Söderqvist
Telefon: 023-821 22
E-post: patrik.soderqvist@falun.se

Stadskansliet

Mattias Scandola
Telefon: 023-823 20
E-post: mattias.scandola@falun.se

Kontaktcenter

Kristina Knutsson-Sjölund
E-post: kristina.knutsson.sjolund@falun.se

Sektor Service

Teija Joona
Telefon: 023-866 00
E-post: teija.joona@falun.se

Sidan uppdaterad 2021-05-19